Po raz kolejny zapraszamy Was na warsztaty tkackie z Tartarugą! Tym razem spotkamy się w ramach warsztatów towarzyszących wystawie Robić/Rzeczy + Oblicza Nowego Rzemiosła.

Podczas pięciu godzin trwania kursu będziemy pracować na krośnie tkackim z przekładką, nauczymy się jak robić paski, skosy i „chmurki” z puszystej czesanki. Omówimy temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny, spróbujemy różnych technik i splotów, będziemy pilnować równego brzegu i pokażemy Wam najbardziej estetyczny sposób wykańczania tkaniny dekoracyjnej.

Z warsztatów każdy wyjdzie z nową pasją i własnoręcznie zrobioną tkaniną dekoracyjną gotową do powieszenia na ścianie! Wszystkie potrzebne materiały są wliczone w cenę warsztatu.

Warsztaty odbędą się pod Kielcami w Majątek Ławęczno ( adres: Ławęczna 41, 26-085 Miedziana Góra ). Dojazd na warsztaty we własnym zakresie, proponujemy autem prywatnym ( będzie dostępny parking) lub autobusami ZTM ( ….).
Spotkamy się przy stole warsztatowym w klimatycznej stodole. Zabierzcie ze sobą prowiant wycieczkowy na cały dzień, bo w pobliżu nie ma sklepu. Po warsztatach planowane jest ognisko, także jeżeli ktoś będzie miał ochotę zostać z nami dłużej,  zapraszamy!!!

Zapewniamy Wam bezpieczną, półotwartą przestrzeń, ale dla Waszego komfortu i ze względów bezpieczeństwa zachowajmy dystans i  środki ostrożności. Pamiętajcie o maseczkach!

Link do zapisów, będzie aktywny 8 lipca o godz. 12.00
https://tartarugastudio.pl/produkt/18-07-warsztaty-tkackie/

Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzymy współczesne kilimy i makatki, bo według nas tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektujemy w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używamy zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbujemy nieszkodliwymi barwnikami i staramy się ograniczać odpady poprodukcyjne. Nasze tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.
Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazujemy fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa.

Tartaruga znaczy "żółw". Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak nasze tkaniny.

Przypominamy, że wystawę Robić/Rzeczy + Oblicza nowego rzemiosła można zwiedzać w Galerii Głównej do 06 września 2020

https://www.facebook.com/events/2637348816547787/

Prowadzący:
Wiktoria Podolec
Jadzia Lenart

https://tartarugastudio.pl/
Koszt: 130 zł


Znajdziesz u nas:


 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,