Serdecznie zapraszamy wraz z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś oraz Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego 21.02 o godz. 18:00 do Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim na wernisaż wystawy fotografii artystycznych, które powstały w ramach projektu społeczno-resocjalizacyjnego pod nazwą TEATR MAMA TATA I JA.

Program TEATR MAMA TATA i JA to międzypokoleniowy projekt, skierowany do dzieci oraz ich rodziców, którzy odbywają karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Kielcach. W 2019 r. odbyła się już piąta edycja projektu. Tym razem fotografie zostaną zaprezentowane w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a wernisaż odbędzie się 21.02 o godz. 18:00. 

Kuratorem wystawy jest Dariusz Ścisło. Jak sam stwierdza: „Przedsięwzięcie to stawia szczególne wymagania przed biorącymi w projekcie fotografikami, którzy mają utrudnione zadanie z racji ochrony wizerunku uczestników, zwłaszcza dzieci. Mają oni co prawda wolną rękę, jeśli chodzi o koncepcję artystyczną ich dokumentacji, ale o ileż trudniejsze jest przekazanie emocji fotografowanych ludzi, jeśli nie można pokazać ich twarzy. Z ilu wspaniałych ujęć trzeba zrezygnować, bo ktoś akurat odwrócił się w kierunku aparatu?”.

Autorami zdjęć są: Piotr Bieniek, Artur Dziwirek, Anna Kaleta, Izabela Karlińska, Luiza Miszczyk, Alicja Obara oraz Sławomir Oszywa, którzy przez 9 miesięcy dokumentowali przebieg projektu.


W imieniu całego zespołu projektu TEATR MAMA TATA i JA serdecznie zapraszamy!



 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,