W czwartek 27.02 o godzinie 18:00 w Czytelni Instytutu Dizajnu odbędzie się wykład połączony z dyskusją pt. "Ile kosztuje miejski dizajn?"

Dlaczego w przestrzeni miejskiej nie mogą stać ławeczki z popularnych marketów budowlanych? I dlaczego, niektóre z inwestycji w przestrzeni miejskiej tyle kosztują ? Na spotkaniu rozłożymy kilka projektów na czynniki pierwsze i zastanowimy się nad przyszłością przestrzeni publicznej w Kielcach.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części: prezentację oraz panel dyskusyjny. W panelu wezmą udział:

Dr Magdalena Piłat-Borcuch - adiunkt na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jej zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim na socjologii designu, mieście i designie miejskim. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji związanych z tą problematyką.

Piotr Hetmańczyk – urbanista i architekt z blisko piętnastoletnim doświadczeniem. Zatrudniony w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Kielce, gdzie zajmuje się min. partycypacją społeczną oraz organizacją konkursów architektonicznych.

Rafał Zamojski – menadżer śródmieścia w Urzędzie Miasta Kielce, współzałożyciel Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje oraz Towarzystwa Przyjaciół Kielc. Miejski aktywista zaangażowany w wiele inicjatyw związanych z rozwojem Kielc, w tym poprawy estetyki przestrzeni publicznej. Publicysta magazynu Made in Świętokrzyskie. 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,