Zapraszamy na pierwsze warsztaty towarzyszące wystawie ''Dziewczyny na warsztat'', które odbędą się 16.11.19 godz. 12:00.

Pod okiem Agaty Kondrackiej i Magdaleny Jasińskiej ze studia WOOD & PAPER wykonacie własnoręcznie tacę i podkładki pod kubki, wykorzystując tradycyjną metodę zdobniczą - intarsję.
Intarsja to starodawna technika stolarska, polegająca na ozdabianiu mebli i mniejszych przedmiotów użytkowych fornirami - cienkimi płatkami różnych gatunków drewna. Za ich pomocą będzie można stworzyć geometryczne kształty i połączyć je w abstrakcyjne wzory, które zostaną naniesione na drewniane tace.

---
Wood&Paper.
W naszych projektach wszystko ma jakiś cel. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Stawiamy na prostotę i formę, ale nadrzędną cechą jest funkcjonalność. Zaczerpnęliśmy to z wzornictwa lat 50 i 60-tych, gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Bardzo lubimy, gdy mebel spełnia kilka funkcji, może się zmieniać według potrzeb właściciela. Nie lubimy, gdy coś się marnuje – czy to przestrzeń czy to skrawek drewna. Dlatego nasze meble możesz personalizować i idealnie dopasować do swojego domu, a z resztek pozostałych po ich produkcji robimy małe, zabawne gadżety. Kochamy drewno, kolor i geometryczne wzory. Nie boimy się odważnych połączeń, a znajomość materiałów pozwala nam osiągnąć zaskakujące efekty. Korzystamy z tradycyjnych technik stolarskich. Nasze produkty wykonujemy ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Daje nam to możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: meble Wood&Paper to stolarstwo najwyższej klasy, łączące tradycję i nowoczesność.

https://woodandpaper.pl/


---
Ilość miejsc: 15
Koszt: 65,19 PLN
Zapisy: 08.11.19 godz. 12
https://evenea.pl/event/18155-81/ 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,