Zapraszamy na drugą edycję warsztatów makramy, która odbędzie się w dn. 21 - 22.09. w Ambasadzie Dizajnu. 

Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz.

W trakcie pierwszego dnia warsztatu poznamy i przećwiczymy podstawowe węzły i różnorodne ich kombinacje. Zaprojektujemy również swoją własną makramę. Drugiego dnia wykonamy wiszące ozdoby na ścianę z grubego, bawełnianego sznurka. Każdy z uczestników wyjdzie z warsztatów z nowymi umiejętnościami i tkaniną gotową do powieszenia na ścianie.

Jeśli macie możliwość, weźcie na warsztat ładne, ok. 60-centymetrowe gałęzie lub drewniane drążki – to znacząco wpłynie na charakter i wygląd gotowej makramy.

---
Agenda:
sobota 21.09.2019 w godz. 14:00 - 17:00
niedziela 22.09.2019 w godz. 11:00 - 14:00

---
Zapisy: 13.09.19 r. o godz. 12:00
https://evenea.pl/event/18155-80/
Ilość miejsc 10
Cena zajęć: 100 PLN/os. (płatne przelewem, nr. konta otrzymacie w osobnym mailu w dn. rejestracji)

---
Ewelina Kruszyńska – z wykształcenia animatorka kultury, pedagożka, plastyczka (obroniła dyplom z makramy). Od 2009 roku pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie w Pracowni Edukacji i Animacji Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Lub design i Spotkania praktyczne. Autorka publikacji „Miasto dla dzieci” realizowanej w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Makramą i tkaniem zajmowała się niemal 20 lat temu, w czasach, kiedy było to jeszcze bardzo, bardzo niemodne. Dziś wraca do swojego ulubionego zajęcia w ramach projektu Makramy i tkaniny, tworząc głównie dekoracje ścienne – proste w formie, z naturalnych materiałów i w stonowanej kolorystyce. 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,