Zapraszamy na drugą z cyklu To Tu. Moje Świętokrzyskie, wystawę fotograficzną. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentować będą Tomasz Bator i Paweł Jagiełło. Otwarcie odbędzie się 9 maja 2019 r. o godz. 17.00.

Żyjemy w czasach mobilnej rewolucji i fotografii traktowanej filtrami i rozmyciem z Instagrama. Cywilizacja zatoczyła koło i znowu staliśmy się społeczeństwem obrazkowym. Obrazy wywołują w nas emocje, przyciągają uwagę i wpływają na nasze decyzje. Jednocześnie wraz ze wzrostem ilości słowa pisanego i ilustracji w sieci doświadczamy ''szum informacyjnego''.
Nierównowaga między ilością dostarczanej informacji, a możliwością jej przetworzenia przez człowieka powoduje, że skupienie uwagi odbiorcy jest coraz trudniejsze. Mamy niecałe 3 sekundy na zainteresowanie go obrazem oraz 8 sekund w przypadku filmu video.
Cykl wystaw fotograficznych „To Tu. Moje Świętokrzyskie”, jaki rozpoczyna się na Wzgórzu Zamkowym ma wydłużyć te chwile, dać szansę zaistnienia fotografii, umożliwić utalentowanym fotografom amatorom pokazanie się szerszej publiczności.

Podsumowaniem całego cyklu będzie wydawnictwo albumowe, które ukaże się za 2 lata.

Patronat nad cyklem wystaw „To Tu. Moje Świętokrzyskie” objęła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz Prezydent Miasta Bogdan Wenta.

  

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,