Pracownia ceramiki ID zaprasza na warsztaty dla dorosłych "Empty Bowls", które odbędą się trzy razy w maju. Pierwsze spotkanie już 10 maja w godz. 17.30 - 19.30, kolejne 16 i 23 maja.

„Empty Bowls” jest międzynarodową akcją, zainicjowaną przez organizację non-profit, podnoszącą świadomość oraz działającą w walce z głodem. Jego założeniem jest zaangażowanie m.in. artystów, ceramików, rzemieślników, pedagogów, studentów oraz wszystkich chętnych do wykonania ceramicznych, sygnowanych misek. W ramach publicznego wydarzenia goście, spożywając w nich posiłek, mają możliwość wpłacenia darowizny, która trafi do organizacji walczących z głodem. W zamian mogą zatrzymać dla siebie miskę, by korzystając z niej za każdym razem pamiętać o tych, którzy nie mają czym jej napełnić. Projekt jest modelem działania na rzecz sprawiedliwości społecznej.
Przyłączenie się do niego polega na kontynuacji tej idei w ramach własnych możliwości.
Misją organizacji jest tworzenie pozytywnych i trwałych zmian poprzez sztukę, edukację i projekty, budujące wspólnotę. Wydarzenia obecnie mają miejsce w Stanach Zjednoczonych oraz w co najmniej kilkunastu innych krajach.
Obecnie akcja "Empty Bowls" od kilku lat jest kontynuowana na wrocławskiej ASP, gdzie jest stałą atrakcją Festiwalu Wysokich Temperatur.

Podczas kieleckiej edycji Empty Bowls na uczestników w Isntytucie Dizajnu będą czekały materiały (glina, narzędzia, formy) oraz pomoc, by każdy mógł wylepić własną miskę. Specjalnie w tym celu odbędzie się kilka spotkań w maju. Następnie miski zostaną w pracowni ceramicznej, by dalej mogły zostać wypalone, pokryte szkliwem oraz oznakowane.

W związku ze zbliżającym się Świętem Kielc, 22 czerwca w centrum miasta pojawi się stoisko Instytutu Dizajnu, na którym zlewany będzie ciepły posiłek. Dzięki "Empty Bowls" będzie można wspólnie zwiększyć świadomość odnośnie problemu głodu na świecie.
Minimalna kwota wpłaty to 15 zł. Sprzedaż misek rozpocznie się 22.06, o godz. 11.00 do ostatniej sztuki. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

W warsztatach 10 maja udział może wziąć 8 osób.
Zapisy przez EVENEA 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,