• Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci.  Zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godzinach 11.00 –13.00. Zapisy ruszają 1 października 2018 r.

Czytelnia Instytutu Dizajnu w Kielcach włącza się w akcję Czytam sobie! promującą samodzielne czytanie wśród dzieci.
Proponujemy bezpłatne zajęcia zgodne z podstawa programową dla dzieci wieku 5-8 lat podczas których będziemy zachęcać dzieci i pomagać im w nauce czytania. Będzie to wspólne czytanie, kolorowanie ,odznaki czytelnika , dyplomy, które będą miłą nagrodą dla maluchów za postępy w czytaniu. W ramach zajęć przewidziane jest także oprowadzanie po Instytucie Dizajnu wraz ze zwiedzaniem aktualnych wystaw w Galerii Głównej, Przestrzeni ID oraz Czytelni.

Hasło akcji - Czytam sobie! Mogę być, kim chcę! - zwraca uwagę na fakt, że doświadczenia, które wynosi się z czytania książek pozwalają z większą pewnością siebie dążyć do realizacji marzeń, do odkrywania swojej przyszłej drogi zawodowej. Samodzielne czytanie to pierwszy i najważniejszy krok w tym kierunku!

-------------
Scenariusze lekcji w Czytelni ID oparte są na serii “Czytam sobie”. Zajęcia są podzielone na 3 poziomy. Podczas nich dzieci nie tylko rozwijają swoją wyobraźnię i poprawią myślenie, ale też budują poczucie własnej wartości i pewność siebie. Dodatkowo maluch od najmłodszych lat wyrabia sobie gust literacki i estetyczny.

Lekcje podzielone zostały na 3 poziomy:

Poziom 1: składam słowa
Temat lekcji:
1.„DOBRY PIES”
Zajęcia przeznaczone dla dzieci 5-6 lat.
Czas zajęć:90 min.
Cele :
- zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania,
- rozwijanie umiejętności opowiadania, budowania wypowiedzi,
- rozwijanie słownictwa,
- rozwijanie i zainteresowanie wiedzą o zwierzętach,
- rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych,
- tworzenie prostych rekwizytów,
- integracja i współdziałanie w grupie.

Poziom 2: składam zdania
Temat lekcji:
1.Mały może wiele, czyli magia bakterii-(“Cuda z mleka”)
Zajęcia przeznaczone dla dzieci 6-7 lat.
Czas zajęć:90 min.
Cele:
-Zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania.
-Rozbudzanie ciekawości poznawczej dziecka.
- Ćwiczenie uwagi skupionej i rozproszonej.
- Stworzenie prac plastycznych inspirowanych materiałem werbalnym.

Poziom 3: połykam strony
Temat lekcji:
1.Jak zostać wynalazcą?.(„Edison”)
Zajęcia przeznaczone dla dzieci 7-8lat.
Czas zajęć:90 min.
Cele:
-Poszerzanie wiedzy
-Porządkowanie wydarzeń
-Obserwacja doświadczeń
-Wyciąganie wniosków
-Rozwijanie logicznego myślenia


Maksymalna wielkość grupy: 10 osób.

Zapisy na zajęcia telefoniczne: 41 367 68 01 ( w godz. 8.00 – 16.00)

Partnerem akcji jest wydawnictwo EgmontZobacz też:

 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,