23 czerwca zapraszamy do Ambasady Dizajnu na szkolenie przeznaczone dla osób lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i pragnących tworzyć własne, przestrzenne tkaniny.

Podczas warsztatów kursanci nauczą się kluczowych technik smockingu tkanin i odszyją
własne sample materiałów metodami: lozenge, arrow, basket,diamond ,octagon, waves, stars, cobblestones, leaves, hearts, bows, bricks.

Smocking jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania tworzy się niesamowite, strukturalne materiały. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Miu Miu, Chanel, Alexander McQueen, czy Noir Kei Ninomiya.

Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach tworzenia i manipulacji tkanin.

Szkolenie odbędzie się 26.06.2018 r.  godz. 11.15 - 16.15 w Ambasadzie Dizajnu, ul. Wesoła 38

Prowadzący: Dominika Syczyńska
Cena: 150 PLN / os. (cena zawiera koszt wszystkich potrzebnych do pracy materiałów)
Ilość osób: 5 - 12
Obowiązują zapisy

Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. W tym kierunku kształciła się w Krakowie a także na Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Uczestniczka drugiej edycji polskiego Project Runway. Ubrania tworzy z pasją i dbałością o najmniejszy szczegół. Jej znakiem rozpoznawczym są trójwymiarowe struktury i tekstury. Odpowiedzialna za kreacje dla uczestników amerykańskiej edycji The Voice (2017). Na swoim koncie ma publikacje dla magazynów takich jak Vogue UK, Glamour czy Elle.

  
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

 

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,