Chcesz oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców grafiki użytkowej i wziąć udział w wystawie ilustracji w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach? Zapraszamy do udziału w konkursie ”Jak Śliwka w kompot". Na zgłoszenia czekamy do 18 lutego 2019 r.

Twoim zadaniem jest zinterpretowanie – za pomocą ilustracji – znaku Karola Śliwki pt. ”100 lat cyrku polskiego” (1983 r.).
Wygrany projekt stanie się częścią kieleckiej odsłony wystawy ”Jak Śliwka w kompot” w czytelni ID, gdzie pojawi się obok prac min. Gosi Herba, Pawła Jońcy i Dawida Ryskiego.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie Instytutu Dizajnu


Wydarzenie towarzyszące wystawie ”Jak Śliwka w kompot” w czytelni ID oraz ”Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci” w Galerii Głównej ID.

Autor ilustracji do grafiki wydarzenia: Patryk Hardziej | Hardziej Studio.


Karol Śliwka (1932 – 2018) był jednym z najważniejszych polskich projektantów grafiki użytkowej. Ten legendarny grafik podczas swojej przeszło 60-letniej kariery stworzył setki znaków graficznych, z których wiele funkcjonuje do dzisiaj. Projekty takie jak PKO, Instytut Matki i Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Fabryka Mydła i Kosmetyków „Uroda”, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż zaskakują swoją prostą formą, która łączy się z trafną symboliką. 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,