W ramach ferii zimowych w Instytucie Dizajnu odbędą się pięciodniowe warsztaty nawiązujące do aktualnej wystawy w Galerii Głównej "Spektrum światła. Dizajn i fotony". Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 9 - 13 lat.

Zajęcia odbędą się w dniach 21 - 25 stycznia w godz. 10.00 - 12.00 w sali warsztatowej, Galerii Głównej i przestrzeni ID.

Podczas tygodniowej podróży kosmicznej, dzieci każdego dnia zwiedzą inną planetę: Planetę Świecących Gazów, Planetę  Bioluminescencyjną, Planetę OldLight, Łapaczy Fotonów, Planetę Bez Słońca oraz inne, na których będą mogły zgłębić zagadnienie oświetlenia w temacie projektowania, architektury i fizyki.  Kosmiczni podróżnicy dowiedzą się jak działa neon, poznają historię kosmicznych wątków w projektowaniu, a nawet sami staną się projektantami lamp. Międzygalaktyczną podróż zakończy miękkie lądowanie na Ziemi.

Zajęcia poprowadzą Ola Fotońska, Asia Świecąca i Olga Błyszczycka

Ilość miejsc - 15

Zajęcia są bezpłatne

Obowiązują zapisy przez EVENEA, aktywne od 8 stycznia o godz. 12.00

 

  

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,