W przestrzeni Instytutu Dizajnu od 16 listopada można oglądać wystawę Tartaruga studio. Jest to pierwsza autorska wystawa tej pracowni, założonej przez Wiktorię Podolec i Jadwigę Lenart.

 

Na wystawie w przestrzeni ID Tartaruga prezentuje swoją najnowszą kolekcję kilimów The suns.
Kilimy z kolekcji The Suns wykonane są z surowej wełny owczej, farbowanej tylko i wyłącznie naturalnymi barwnikami takimi jak liście brzozy, korzeń marzanny, orzech włoski czy pestki avocado. Często mają one tendencję do płowienia lub zmieniania swojego odcienia wraz z upływem czasu. Dzięki temu kilim może powoli dojrzewać razem ze swoim właścicielem i towarzyszyć mu przez całe życie. Każdy wzór wykonywany jest tylko raz i nie zostanie nigdy powtórzony. Łączy je jednak jedna cecha: wszystkie mają swoje własne słońce. Duże, małe, żółte lub niebieskie – każde z nich ma przypominać o tych najważniejszych chwilach czy ukochanych osobach, które chcielibyśmy zatrzymać w pamięci na zawsze.

Ekspozycja będzie czynna do 02 lutego 2019 r.

--------------------------------------------------------
Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzymy współczesne kilimy i makatki, bo według nas tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektujemy w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używamy zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbujemy nieszkodliwymi barwnikami i staramy się ograniczać odpady poprodukcyjne. Nasze tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników - mówią o sobie załozycielki studia.
Tartaruga znaczy "żółw". Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak nasze tkaniny - dodają.


Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu Tartaruga studio przekazywane jest fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa.

 

http://tartarugastudio.pl/

https://www.facebook.com/tartaruga.studio 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,