hostgator domain coupon
 • Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

Warsztaty dla dorosłych "Balsamy i puzderka" z cyklu "Prosto z pieca" odbędą się 11 grudnia w pracowni ceramicznej.  Uczestnicy przygotują kolorowe i bezbarwne kosmetyki oraz pojemniki do ich przechowywania.

Będzie okazja dowiedzieć się jak zrobić balsam do ust przy użyciu naturalnych składników, między innymi wosku pszczelego prosto z pasieki czy nierafinowanych, egzotycznych odżywczych maseł i olejów. Pojemniki z kamionki mogą przybrać różnorodny kształt np. ozdobnych szyszek czy choinek, ich wieczka uczestnicy przyozdobią w świąteczne lub kwiatowe motywy. Po wypaleniu i poszkliwieniu mogą stać się idealnym gwiazdkowym prezentem.

Po spotkaniu warsztatowicze zabiorą ze sobą gotowe kosmetyki w opakowaniach zastępczych, natomiast pojemniki ceramiczne zostaną wypalone oraz poszkliwione w pracowni ceramicznej tak, by były gotowe na Gwiazdkę.


Warsztaty odbędą się 11.12.2018 r w godz. 17.00 - 19.00
Ilość miejsc: 8
Zapisy telefoniczne na sekretariat WZ tel. 41 367 68 01


Warsztaty poprowadzą Jolanta Szymanowska i Marta DachowskaZobacz też:

 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,