hostgator domain coupon
 • Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

W dniach 20 - 21 października w Ambasadzie Dizajnu odbędą się kolejne warsztaty z Ewą Bujak z cyklu ABC Konstrukcji. Tym razem będą skierowane do miłośniczek tanga i będą wydarzeniem towarzyszącym IV Akademii OFF FASHION, której tematem przewodnim tym razem jest właśnie tango.

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy nauczą się konstrukcji ubrań przeznaczonych do tańczenia tanga na wymiary swoje lub koleżanki. ABC konstrukcji to pierwsze tego typu profesjonalne szkolenie w Instytucie Dizajnu, na które zapraszamy wszystkich pasjonatów szycia.

Zakres kursu:

konstrukcja na wymiary uczestniczek warsztatów oraz realizacja gotowa do prezentacji spódnicy do tanga​ (sobota) oraz topu​ (niedziela).

Uwaga: na zajęcia prosimy przygotować własne tkaniny elastyczne (lycra, elastan, koronki), z którego docelowo zostaną odszyte kreacje, a także wszelkie dodatki do ozdabiania - frędzle, dżety, cekiny itp.

Cena zajęć: 189 zł
Więcej informacji pod numerem telefonu: 601 821 904
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram zajęć:
sobota 20.10.2018 godz. 10:00-15:30
niedziela 21.10.2018 godz. 10:00-15:30


Ewa Bujak
Absolwentka Edukacji Artystycznej ówczesnej krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Stopień doktora uzyskała na ASP w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych. Specjalizuje się w zagadnieniu konstrukcji ubioru, prowadzi zajęcia z tego przedmiotu m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie oraz na UJK w Kielcach. Współpracowała
z krakowskim WFP i SAPU oraz markami takimi jak Aryton, Cotton Club, Orsay, Medicine czy Answear.Zobacz też:

 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,