hostgator domain coupon
 • Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

Warsztaty w formule rodzic + dziecko z cyklu "Wesołe powroty do szkoły" odbędą się w Ambasadzie Dizajnu 21 i 22 września. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7 - 10 lat wraz z opiekunami. 

Pierwszego dnia dzieci ozdobią materiał za pomocą farb akrylowych i wcześniej przygotowanych naturalnych stempli z warzyw, owoców oraz roślin. Kolejnego dnia, po wyschnięciu tkaniny, rodzice skroją oraz uszyją według wskazówek fartuch, który może przydać się najmłodszym w kuchni oraz na lekcjach techniki i plastyki w szkole.
W trakcie trwania warsztatów w Ambasadzie Dizajnu dzieci będą mogły skorzystać z książek dostępnych na co dzień w czytelni Instytutu Dizajnu. Po zajęciach uczestnicy warsztatów gotowy fartuszek będą mogli zabrać ze sobą.

Koszt uczestnictwa: 5 zł/za parę (bilety dostępne w kasie OMPiO)

Harmonogram zajęć:
21.09.2018 godz. 17.00-19.00
22.09.2018 godz. 10.00 -13.00


Zajęcia poprowadzą:
Hanna Zarzycka-Konieczkiewicz
Klaudia Wieczorek
Ewa Tokarczyk

Ilość miejsc: 5 par (dziecko + rodzic)
Zapisy telefoniczne: 41 367 68 01 ( w godz. 8.00 - 16.00)Zobacz też:

 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,