hostgator domain coupon
 • Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

Zapraszamy na drugie warsztaty z cyklu Wesołe powroty do szkoły. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 9 - 12 lat wraz z opiekunami odbędą się 28 i 29 września w Ambasadzie Dizajnu.

W trakcie pierwszego dnia warsztatów każde dziecko pod nadzorem rodziców i prowadzących wykona unikatową tkaninę metodą batiku. Technika ta opiera się na zasadzie nakładania wzorów z wosku na tkaninę, a następnie barwieniu przez zanurzanie tkaniny w roztworze z farbą. Miejsca pokryte woskiem nie przyjmują barwnika, cała reszta jest natomiast farbowana. W ten sposób uzyskuje się piękne kolorowe kompozycje. Zaletą jest to, że nie da się zrobić dwóch identycznych prac, nawet jeżeli będą wykonywane równocześnie. Dzięki użytej technice każda tkanina jest niepowtarzalna.
W sobotę po wyschnięciu tkaniny uczestnicy skroją oraz uszyją espadryle według wskazówek prowadzących.
W trakcie trwania warsztatów dzieci będą mogły zapoznać się z książkami dostępnymi na co dzień w czytelni Instytutu Dizajnu. Na zakończenie warsztatów wykonane własnoręcznie buty będzie można zabrać ze sobą.


Koszt uczestnictwa w warsztatach: 40zł – bilety dostępne w OMPIO (cena zawiera gotowe podeszwy do espadryli i wszystkie materiały niezbędne do stworzenia butów)

Harmonogram zajęć:
28.09.2018 godz. 16:30-19:30
29.09.2018 godz. 9:30-13:30

Warsztatay poprowadzą:
Małgorzata Wierzbicka
Katarzyna Majcher
Malwina Kozieł
Kuba Święcicki

Ilość miejsc: 5 par (dziecko + rodzic)
Zapisy telefoniczne: 41 367 68 01 ( w godz. 8.00 - 16.00)Zobacz też:

 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,