hostgator domain coupon
 • Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

Drugie spotkanie z cyklu Food&Fire odbędzie się 21 września od godziny 16.00 na terenie zielonym Wydawnictwa Jedność, obok Instytutu Dizajnu. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych.

Tym razem, pod okiem Maxa Przybylskiego powstaną placki moskole z sosem grzybowym i zupa dyniowa, a artysta ceramik Michał Podleśny zbuduje piec plenerowy opalany drewnem, w którym zostaną wypalone naczynia powstałe podczas warsztatów toczenia na kole. Piec posłuży też do kulinarnych wypieków Maxa.

Koszt warsztatów: 5 PLN ( bilet wstępu do nabycia w kasie OMPIO)
Ilość miejsc: 15
Zapisy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Max Przybylski - zawodowy kucharz, autor bloga Max gotuje z natury, miłośnik przyrody oraz fotografe. Na blogu prezentuje autorskie przepisy z wykorzystaniem dzikich roślin jadalnych. To co stara się pokazywać w kuchni to przede wszystkim polskie, regionalne produkty i sezonowość oraz gotowanie w zgodzie z naturą.

 

Michał Podleśny - absolwent ASP we Wrocławiu . Do swojej twórczości podchodzi jak do kolejnego wyzwania, poszukując nowych środków wyrazu. Swoje działania ceramiczne często wzbogaca stosując inne tworzywa i media: metal, drewno, kamień, tworzywa sztuczne, dźwięk, ogień. Twórca pieców eksperymentalnych, m. in. pieca latającego powstałego podczas VIII edycji FWT. Twórca autorskich pieców podczas dni ceramiki Kurniku oraz święcie Cisnej.

 Zobacz też:

 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,